«

Arama

İyon-Lock teknolojisi

Görülür renk değişimine karşı daha fazla koruma

 

Sikkens Wood Coatings, İyon-Lock teknolojisi (ILT) ile ağaç bileşenlerinin yalıtımında gerçek bir atılım gerçekleştirdi. Patent kaydı yapılan teknoloji, akmaya karşı güvenli bir koruma sağlıyor. Cilalı ve örtücü yüzeylerdeki görülür renk değişimleri belirgin şekilde azaltılıyor.

 

Yenilikçi ara kaplamalar CETOL® WM 675 ve CETOL® WM 680 sadece renk değişimlerini etkin şekilde azaltmakla kalmıyor, gözeneklerin iyi şekilde kullanılması ve doldurulması sayesinde tüm kaplama sisteminin hava koşullarına karşı dayanıklılığını da arttırıyor. Bu kaplamalar, birçok yapraklı ve iğne yapraklı ağaca uygulanabilir. Ağır metallerin kullanılmaması sayesinde, CETOL® WM 675 ve CETOL® WM 680 ile çevre dostu ve etkisi süren bir ürüne sahip olacaksınız.

 

İyon-Lock teknolojisinin çalışma prensibi:
Yüksek yalıtım etkisi için, genellikle negatif (–) yüklü ağaç bileşenleri ve pozitif (+) yüklü bağlayıcı madde bileşenlerinin karşılıklı etkileşiminden faydalanılır. Boyalar, iyon uçları tarafından çekilir ve bu sayede kaplamanın içinde kalıcı olarak bağlanır (alttaki grafiğe bakınız). Bu sayede, ağaç bileşenlerinin akması belirgin şekilde azaltılabilir ve hatta önlenebilir. Bu, özellikle meşe için geçerlidir.

İyon-Lock teknolojisi kullanılmayan meşe
İyon-Lock teknolojisi kullanılmayan meşe
İyon-Lock teknolojisi kullanılan meşe
İyon-Lock teknolojisi kullanılan meşe

Ağır metaller olmadan yüksek yalıtım etkisi

Çekme kuvveti: Serbest kalan ağaç bileşenleri, klasik bağlayıcı madde yapıları ile tam olarak yalıtım katmanı içinde bağlanamaz. ILT'nin elektrokimyasal bir prosesi sayesinde, iyon grupları, serbest kalan ağaç bileşenlerini film içinde bağlar ve akmayı yüzeye kadar önler.

Sertleştirme: Boyalar, sertleştirme sırasında kalıcı olarak bağlanır.

Farklı negatif yüklü ağaç bileşenleri

Pozitif iyon gruplu bağlayıcı madde

Bağlayıcı maddenin pozitif yüklü bileşenleri

Bir bakışta

  • Özellikle meşede ağaç bileşenlerinin akmasına karşı güvenli koruma
  • Gözeneklerin iyi şekilde kaplanması ve doldurulması, tüm kaplamanın hava koşullarına karşı dayanıklılığını arttırır
  • Ağır metallerin kullanılmaması sayesinde çevreyi koruyan, etkisi süren bir ürün
  • Birçok yapraklı ve iğne yapraklı ağaca uygulanabilir