«

Arama

Duraflex teknolojisi

Hava koşullarına karşı yüksek dayanıklılık için elastikiyet

 

Duraflex teknolojisi, uzun ömürlülük ve hava koşullarına karşı mükemmel koruma anlamına gelir. Kaplama sisteminin sürekli olarak elastik kalması sayesinde, tüm hava koşullarında optimum bir dayanıklılık elde edilir. Müşterileriniz için etkileyici bir argüman.

Sürekli olarak elastik kalan film sayesinde, özellikle sıcaklık dalgalanmalarında bu ürün ağaç zeminine optimum şekilde adapte olur. Yenilikçi ışığa karşı koruma maddeleri (cilalı boyalarda), kaplamaya UV ışınlarına karşı yüksek ve uzun süre dayanan bir koruma sağlar. Filmin mükemmel difüzyon özellikleri, ağacın çok iyi bir nem oranına sahip olmasını sağlar. Duraflex kaplama sistemi, bu özellikleriyle hava koşullarına karşı son derece yüksek bir dayanıklılık elde eder.

 

Bu koruma, Q-Lab Weathering Research Service'deki hava koşullarına karşı dayanıklılık testiyle de ispatlandı. Buna ek olarak, ağaç araştırmaları alanında faaliyet gösteren Fraunhofer Enstitüsü (Wilhelm-Klauditz-Institut WKI), kaplamanın çok yüksek bir elastikiyete sahip olduğunu doğruladı. Diğer avantajlar ise çok iyi yapışma ve kılcal çatlaklara karşı darbe dayanımıdır.

Örtücü ve cilalı kaplama sistemleri için

Sikkens Wood Coatings, hem örtücü, hem de cilalı kaplamalar için yenilikçi Duraflex teknolojisi ile bir komple sistem sunuyor: Ürünler, ara ve son kaplama olarak kullanılabilir.

 

Alle Produkte mit der Duraflex-Technologie verfügen über das SKH-KOMO-Produktzertifikat 33199 nach externen Prüfungen durch das SKH-Institut in den Niederlanden

Duraflex teknolojisinin kullanıldığı tüm ürünler, Hollanda'daki SKH Enstitüsü tarafından yapılan harici testlere göre SKH-KOMO ürün sertifikası 33199'a sahiptir.

Her anlamda etkileyici özellikler

Duraflex kaplama
Klasik cilalı boyalar
Ağaç
Isı:
Ağaç, nemi dışarı verir ve büzülür. Kaplama, malzeme gerilimi olmadan hareketi takip eder.
Yağmur:
İçeri giren nem, ağacın şişmesine neden olur. Fakat esnek kaplama genleşir ve özel difüzyon özellikleri sayesinde kontrollü bir nem tahliyesi sağlar.
Dolu hasarları:
Daha iyi darbe dayanımı, kılcal çatlakların oluşmasını azaltır.
Ekstrem güneş ışınları:
UV ışınları kaplama tarafından absorbe edilir. Ağaç ve kaplama zarar görmez.
Don ve kar:
Kaplama düşük sıcaklıklarda da elastik kalır ve difüzyon özelliği sayesinde kontrollü bir nem dengesi sağlar.

Bir bakışta

  • Özellikle sıcaklık dalgalanmalarında sürekli elastikiyet
  • Hava etkilerine karşı ekstrem dayanıklılık
  • Çok iyi yapışma
  • Optimum dayanıklılık
  • Ağaç zeminine ideal adaptasyon
  • Yenilikçi ışığa karşı koruma maddeleri sayesinde yüksek UV koruması
  • UV koruma maddesinin uzun süre devam eden etkisi
  • Filmin mükemmel difüzyon özellikleri sayesinde çok iyi nem koruması
  • Kılcal çatlakların oluşmasına karşı iyi darbe dayanımı