«

Arama

Teknoloji

Çünkü bizim için iyi, yeterince iyi değildir

 

Hedefimiz, ürünlerimizi sürekli olarak iyileştirmek ve bunun dışında, ahşap parçaların korunmasını daha da optimize etmeye yönelik fikirleri ve geliştirme çalışmalarını hayata geçirmektir. Bu amaçla laboratuarlarımızda, en yüksek talepleri karşılayan ve toleranslar dahilindeki ahşap parçaların en sert koşullarda dahi uzun bir kullanım ömrüne sahip olmasını sağlayan yeni teknolojiler geliştiriliyor.

 

Bu konuda en iyi örnekler, İyon-Lock ve Duraflex teknolojisidir. Sikkens Wood Coatings, İyon-Lock teknolojisi ile ağaç bileşenlerinin bağlanmasını ve bu sayede ağaçta şimdiye kadar oluşan renk değişimlerinin etkin bir şekilde azaltılmasını sağlayan bir yöntem geliştirdi. Bu şekilde, örtücü ve cilalı ahşap pencere kaplama sistemlerinin yalıtımında yeni kriterler belirlendi.

 

Duraflex teknolojisi ise ahşap pencere ve kapı kaplamalarında son derece uzun dayanıklılık anlamına geliyor. Kesintisiz elastikiyet sağlayan bir filmin ve çok değerli bir UV ışık korumasının hedefe yönelik olarak birleştirilmesi sayesinde, ekstrem soğuklar veya yüksek sıcaklıklar ile nem nedeniyle ağacın şişme ve renk değiştirme tutumu gibi etki faktörleri ideal şekilde dengeleniyor.