«

Arama

Uzun kullanım süresi ve doğallığın mükemmel birlikteliği:

Ahşap-alüminyum pencere sistemi

 

Modern mimari ve aynı zamanda güneş enerjisinin pasif kullanımı ve düşük enerjili konut trendi, giderek daha geniş yüzeyli pencereler kullanılmasını gerektiriyor. Ahşap-alüminyum pencereler bunu mümkün kılıyor ve belirgin avantajlar sunuyor: yüksek stabilite, çok iyi ısı yalıtımı ve çok sayıda tasarım varyasyonu. Ayrıca, bu pencerelerin bakımı kolaydır ve pencereler çok daha uzun ömürlüdür. Sikkens Wood Coatings, pencere koruması için optimum kaplama ve renkli tasarım için çekici bir ürün yelpazesi sunuyor.

Ağaç ve alüminyum güçlü bir ekiptir:

Ağaç sadece statik işlevi üstlenmekle kalmaz, aynı zamanda doğal yapı malzemesi olarak rahatlık hissini de verir. Alüminyum ise iklimsel etkilere karşı koruma ve bu sayede kalıcı bir dayanıklılık elde edilmesini sağlar. Bu sayede ahşap-alüminyum pencereler, iklimsel etkilere karşı en yüksek düzeyde güvenliğe ulaşır ve ateşe uzun süre dayandıkları için etkin bir yangın koruması da sağlarlar.

 

En yüksek stabilite ve uzun kullanım ömrü
Alüminyumla sağlanan etkin koruma, ağacın sağlamlığını alır ve ahşap-alüminyum pencerelerin çok uzun bir kullanım ömrüne sahip olmasını sağlar. Fakat avantajlar bununla sınırlı değildir: Malzemelerin ve işlevlerin açıkça ayrılması sayesinde, büyük sıcaklık dalgalanmalarında da farklı ısıl genleşme tutumu herhangi bir bağlantı sorununa neden olmaz. Aksine; Ağaç sıcaklık farklarına pratikte boyut değişiklikleriyle tepki vermediği için, fuga açıklıkları sorun değildir.

 

Ayrıca, ahşap-alüminyum pencereler başka hiçbir malzeme kombinasyonunda olmadığı kadar tasarım serbestliği sağlar. Yenilikçi CETOL® cilalı boyaları ve parlak RUBBOL® vernikler ile mükemmel yüzey koruması garanti edilir ve uyumlu, birbirine tam olarak adapte edilmiş bir renk tasarımına olanak sağlanır.

 

Ahşap-alüminyum kaplama sistemlerine örnek*

 
 
 
Emdirme
Astarlama
Ara kaplamaSon kaplamaŞeffaf
İğne yapraklı ağaç ve merantiDiğer tropik ve sert ağaçlar
CETOL® WP 562 BPD**
CETOL® WP 566 CETOL® WP 566
CETOL® WM 665
CETOL® WM 675
CETOL® WM 680
CETOL® WM 610
CETOL® WM 675
CETOL® WM 680
CETOL® WF 973
CETOL® WF 950
CETOL® WF 955
CETOL® WF 980
CETOL® WF 973
CETOL® WF 950
CETOL® WF 955
CETOL® WF 980
Örtücü
İğne yapraklı ağaç ve merantiDiğer tropik ve sert ağaçlar
CETOL® WP 562 BPD**
RUBBOL® WP 194 RUBBOL® WP 194
RUBBOL® WM 270***
RUBBOL® WF 378
RUBBOL® WF 380

CETOL® WM 270
CETOL® WF 373
CETOL® WF 375
CETOL® WF 378
CETOL® WF 380
CETOL® WF 373
CETOL® WF 375
CETOL® WF 378
CETOL® WF 380

 

*

Burada belirtilen kaplama yapıları örnek niteliğindedir. Lütfen ilgili teknik spesifikasyonlara dikkat edin ve Sikkens Wood Coatings dış hizmetler görevlisinden veya fabrikanızda sistem danışmanlığı talep edin.

**

DIN 68800-3'e (Güncelleme tarihi: Şubat 2012) göre ahşap-alüminyumda sadece hafifçe maviye doğru bir emdirme yapılması önerilir. Bu işlem, sipariş sahibiyle görüşülerek Cetol® WP 562BPD ile yapılabilir.

***

Kara çam için ara kaplama olarak Rubbol® WM 270 yerine Cetol® WM 675/WM 680 kullanılmasını öneriyoruz.