«

Arama

Bilmek ama nasıl:

Damlatma sistemleri ve daldırma havuzlarının bakımı ve dezenfeksiyonu

 

İyi bir kaplama sonucu elde etmek ve bakteri oluşumu ile bunun neden olduğu kokuları önlemek için, damlatma sistemleri ve daldırma havuzları düzenli olarak bakıma tâbi tutulmalı ve dezenfekte edilmelidir. Bu işlemlerin basit şekilde her gün yapılması en iyi sonucu verir.

Çalışmaya başlamadan önce ve damlatma sırasında, bir DIN-4 veya ISO-3 kabıyla viskoziteyi her gün kontrol edin; akma süreleri ilgili teknik spesifikasyonda belirtilmiştir. İnceltme için sadece temiz musluk suyu kullanın. Uygulama, inceltme veya kaptan kaba aktarma için kullandığınız tüm aletleri kullanımdan hemen sonra temiz suyla temizleyin ve kurumaya bırakın. Damlatma sistemlerinde, tüm memelerin açık ve süzgeçlerin temiz olmasına dikkat edilmelidir.

 

Çalışma tamamlandıktan sonra, damlatma sisteminin boşaltılmasını ve temiz suyla temizlenmesini ve kullanılmadığı zamanlarda daldırma teknesinin üzerinin her zaman örtülmesini öneriyoruz.

Damlatma sistemlerinin ve daldırma havuzlarının dezenfeksiyonu önleyici şekilde yapılmalıdır. Bunun için işletme tatilleri veya bayram tatilleri gibi uzun işletme araları kullanılır. Kaplama malzemesinden çürük kokusu gelirse, dezenfeksiyon gereklidir.

 

Bu sırada, kaplama malzemesinin boşaltılması ve çürük kokusu artan malzemenin tasfiye edilmesi önemlidir; dezenfeksiyondan sonra kesinlikle tekrar doldurmayın. Dezenfeksiyon maddesi çözeltisi olarak örneğin Lyso 3025 kullanılabilir.