«

Arama

Sikkens – Bir başarı hikayesi

Şirketimiz 1792 yılındaki kuruluşundan itibaren çok şeyler başardı: Artan talepler, büyük gelişimler ve önemli birleşmeler ile büyüme. Geçmişimizdeki dönüm noktalarını kendiniz görün.


1792

Groningen'de yaşayan boyacı Wiert Willem Sikkens kendi verniklerini üretmeye ve bu vernikleri boyacı arkadaşlarına ve diğer müşterilere satmaya başladı. Böylece Sikkens markası doğmuş oldu.

 

1837
İşi babasından devralan Geert Willem, vernik üretiminde kayınbiraderi Willem Penaat'a katıldı. G. W. Sikkens & Co. şirketi kuruldu; kısa süre içinde kalite ve teknik beceriyle eşanlamlıya dönüşen bir isim ortaya çıktı.

 

1869
İlk fabrika, Groningen'in dışında kuruldu. Bundan kısa bir süre sonra, Almanya'daki artan talepleri karşılamak için Emden'de bir şube inşa edildi.

 

1903
Groningen'deki sanayi bölgesi olan Helpmann'da ikinci bir fabrika inşa edildi. Bu kompleks, kalite denetimi ve yeni ürünler geliştirmek için bir laboratuarla tamamlandı.

 

1928
Sikkens, özel bir fabrikada üretilen selüloz verniği piyasaya sürdü. Püskürtme yoluyla uygulanan bu yeni vernik, özellikle sanayi alanında kullanılmaya başladı.

 

1934
Rubbol AZ sentetik vernik ile boyacılara yönelik yeni bir iş alanı başladı. Daha o zamanlar bile Sikkens çalışanları tüm sektörde sürekli modern ürünlerin ve işleme yöntemlerinin habercisiydi.

 

1939
Tüm şirket, Groningen'den Sassenheim'a taşındı. Sikkens, İkinci Dünya Savaşı'nda verilen zorunlu arayı laboratuarında yapay reçineler geliştirmek için kullandı.

 

1947
Savaş sırasındaki geliştirme çalışmaları, günümüzde Akzo Nobel Yapay Reçineler olarak anılan "Synthere" yapay reçine fabrikasının kurulmasını sağladı. Sikkens, bunun dışında binaların uzun vadeli korunmasını ve ek olarak maliyet tasarrufu yapılmasını sağlayan verimli bir bakım planını lanse etti.

 

1957
Hamburg, Pinneberg'de ilk merkez açılarak Alman pazarına açılma. Aynı anda, Sikkens, ellili ve altmışlı yıllarda Alpha Wandfarbe, Flexa Heimwerkerfarben, Smits` Bautenlacke ve nautische Farben ile Cetabever Beize gibi bilinen fabrikaları devraldı. Belçika, İsveç, İtalya ve Almanya'da yeni üretim birimleri açıldı. Tüm üretim tesisleri, "Synthese" gibi hammadde fabrikalarıyla birlikte Sikkens Holding'i oluşturdu.

 

1962
Koninklijke Zout Kette (KZK), Sikkens Grubu'na katıldı.

 

1965
Koninklijke Zwanenberg Organon (KZO) ile birleşme gerçekleşti.

 

1969
KZO, kısaca AKU olarak anılan Algemene Kunstzijde Unie ile birleşti ve bu şekilde Akzo kuruldu. Almanya'da, Lesonal boya fabrikası ve Fransa'da Astral satın alındı ve bu iki fabrika, Sikkens Grubu ile birlikte Akzo Coatings'i oluşturdu. Bununla birlikte Batı ve Doğu Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ile Asya ve Afrika'daki büyümenin temeli atılmış oldu.

 

1993
Akzo, 1871'den beri vernikler ve cilalar üzerinde uzmanlaşmış olan İsveçli Nobel şirketi ile birleşerek, Akzo Nobel adını aldı. Rubbol Lacke, Cetol Lasuren, Alpha Wandfarben gibi kendini ispatlamış markalar, 1792'den beri olduğu gibi kendini ispatlamış kalitelerini korumaya devam etti.

 

2000
Endüstriyel ağaç kaplama faaliyet alnı, AkzoNobel Industrial Finishes'e dahil oldu.

 

2010'a kadar
Örneğin Duraflex teknolojisi, İyon-Lock teknolojisi veya LONGLIFE garanti konsepti gibi çeşitli yenilikler ve konseptlerin lansmanı.

 

2011
Disney ve McDonald‘s, ağaç parçaların kaplanması için dünya genelindeki tedarikçi olarak Sikkens'e karar verdi.

 

2013
Ağaç kaplamaları için odaklanmayı ve uzmanlığı merkeze oturtmak amacıyla Sikkens Holzbau faaliyet alanından, Sikkens Wood Coatings doğdu.